Kıdsnook Sensory Storytıme

Kidsnook Sensory Storytime

Kidsnook Masal Akademi tarafından yapılandırılmış, “Sensory Strorytime” ders içerikleri, Çizmelikedi Akademi’de haftanın dört günü uygulanmaktadır. Çizmelikedi Akademi Türkiye’deki, 13 Kidsnook istasyonundan biridir.

Bu ders programı 1 buçuk-6 yaş çocuklar için uygun hikayelerin görsel materyaller kullanılarak, çocukların da hikayenin anlatımına dahil edildiği, ardından çocukların dinledikleri hikayeyi duyusal malzeme ve oyuncaklarla kurgulayabildikleri, eğitimli masal anlatıcı tarafından gerçekleştirilen duyusal oyun ve hikaye anlatımıdır.

Bu ders özel sınıfında maksimum 8 çocukla yapılmakta ve kayıt usülü derse katılımla devam etmektedir. Her hafta yeni içerikle devam eden program gelişim odaklı bir süreç eğitimidir.

Erken çocukluk cağındaki bütün çocukların birer doğa profesörü, dedektifi, uzman bir araştırmacı olduğu kabulü ile hareket edilen ders, masal gibi bir ortamda masal sınıfında yapılmaktadır.Çünkü bizim için tüm çocuklar; hayal güçleri, merakları, cesaretleri ve açık fikirli oluşlarıyla gerçek yaşamdaki birer masal kahramanıdır.

Yapılandırıcı eğitim sistemleri ve Reggio Emilia, Montessori, Waldorf gibi alternatif eğitim sistemlerinden esinlenerek oluşturulmuş olan Kidsnook Sensory Strorytime, erken çocukluk döneminden itibaren, çocuklara masal ve hikaye dinlemeyi sevdiren; düşünme ve plan yapma yeteneğini geliştiren, girişimciliği ve güdülenmeyi sağlayan, içerdiği yöntem ve teknikler sayesinde çocuğun okula ve öğrenmeye ilgisini arttıran bir programdır.

Kidsnook Sensory Strorytime’da uygulayıcı, gerekli malzeme ve ortamı hazırlar. Masalı anlatır ve bu sırada hayal dünyasında çocuklara rehberlik eder, oyunların oynandığı bölümde öğretmez deneyimler yaşatır.

1
Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by